Ogrzewanie Elektryczne

Oferujemy usługi z zakresu projektowania, dostawy i montażu następujących rozwiązań:

Nasze usługi oferujemy dla klientów z regionu: woj. kujawsko-pomorskie, woj. pomorskie, woj. wielkopolskie.

Zapraszamy do kontaktu:

Grzejniki elektryczne AdaxKable i maty grzewcze DeviMaty i kable grzewcze ElektraPiece elektryczne EltermPiece elektryczne i podgrzewacze wody KospelGrzejniki elektryczne ogrzewanie podłogowe Purmo

Ogrzewanie elektryczne domów, mieszkań oraz powierzchni użytkowych jest obecnie realną alternatywą wobec innych bezobsługowych systemów grzewczych. Zmiany w zakresie technik budowlanych i norm ocieplenia sprawiły, że nowe budynki w okresie sezonu grzewczego zużywają znacznie mniejsze ilości energii na cele grzewcze. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że ogrzewanie elektryczne jest atrakcyjne, to nowe technologie oraz ich dostępność w atrakcyjnej cenie dla inwestora. Największe możliwości w ostatnich latach dał rozwój paneli fotowoltaicznych oraz powietrznych pomp ciepła, dzięki czemu bieżące koszty ogrzewania domu z pomocą prądu elektrycznego są niższe od rozwiązań opartych na węglu, gazie ziemny, gazie płynnym czy oleju opałowym. W przypadku dobrze zaplanowanej inwestycji w dom z fotowoltaiką i ogrzewanie elektryczne, instalacja taka będzie praktycznie samowystarczalna.

Dla kogo

Ogrzewanie elektryczne polecamy osobom budującym nowy dom lub posiadającym budynek energooszczędny zgodny z normami budowlanymi WT2017 WT2021, które chcą uzyskać pełną i lub częściową samowystarczalność energetyczną, bazując na instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na swoim domu i umowie prosumenckiej z operatorem sieci energetycznej. Umowa taka, w uproszczeniu, pozwala na oddawanie do sieci energetycznej nadwyżek energii elektrycznej w okresie wiosna – lato – jesień oraz odbieranie energii z sieci w sezonie zimowym na cele grzewcze, oświetlenie itp. Rozliczenie odbywa się za pomocą dwukierunkowego licznika energii elektrycznej.

Ogrzewanie elektryczne domu lub ciepłej wody użytkowej jest także znakomitym rozwiązaniem dla osób, które zainwestowały w fotowoltaikę i mają nadprodukcję energii elektrycznej. Odpowiednie doposażenie klasycznej kotłowni stałopalnej, gazowej lub olejowej, pozwala na oszczędności klasycznego paliwa i szybszy zwrot pieniędzy wyłożonych na instalację fotowoltaiczną.

Zobacz aktualności i poradniki z działu: ogrzewanie elektryczne.